18 mar 2017

Biofarm pokonany, Mistrzostwo zdobyte!

W dniu dzisiejszym rozegraliśmy wyjazdowy mecz ligowy z drużyną Biofarmu Poznań.
Biofarm to jedyna drużyna, która dotychczas pokonała nas w lidze, dlatego chcieliśmy się zrewanżować i udowodnić, że grudniowa porażka była wypadkiem przy pracy. Przed meczem okazało się, że to zadanie będzie stosunkowo łatwe, gdyż dwójka liderów gospodarzy (Wiśniewski i Królikowski) pojechała na turniej z kadetami i nie wystąpią w meczu z nami.

Zgodnie z przewidywaniami od początku dominowaliśmy na parkiecie, agresywna obrona plus bardzo dobra skuteczność większości zawodników, spowodowała że do przerwy prowadziliśmy aż 71:20!
Niestety w drugiej połowie wkradło się spore rozprężenie, przede  wszystkim w obronie. Za bardzo myśleliśmy o zdobywaniu punktów, a za mało o difensie. Dlatego mecz się wyrównał, trzecią kwartę wygraliśmy 27:20, a czwartą tylko 18:15.

Podsumowując, świetnie zagraliśmy przez pierwsze dwie kwarty, dwie ostanie były zdecydowanie słabsze. Ale jak się wygrywa +60 w Poznaniu, to nie można mieć pretensji do chłopaków :)

Gratulacje! Za ten mecz i za zdobycie Mistrzostwa Wielkopolski! Pierwszy cel osiągnięty :)

Teraz przed nami jeszcze ważny mecz w Gnieźnie, przy naszej wygranej są realne szanse na wejście do strefy bez porażki.