24 mar 2017

Zwycięstwem kończymy ligę Wielkopolską.

Za nami ostatni mecz w ramach rozgrywek Wielkopolskiej ligi młodzików starszych.
W piątkowe popołudnie gościliśmy w Gnieźnie, gdzie zmierzyliśmy się z drużyną MKK. Gospodarze bardzo chcieli się zrewanżować za wysoką porażkę w Ostrowie. Od początku zaczęli bardzo twardo grać, wykorzystywali zdecydowanie lepsze warunki fizyczne i zdominowali nas na deskach.

Pierwszą kwartę przegrywamy 14:10. W drugiej odsłonie otrząsnęliśmy się, przestaliśmy dyskutować z sędziami, skoncentrowaliśmy się na grze i wynik błyskawicznie się odwrócił. Wygrywamy tę część 3:18.
Druga połowa to wyrównana gra, kosz za kosz. Kontrolujemy wynik i z bezpieczną przewagą kończymy mecz.

Podsumowując, to był najtrudniejszy mecz od wyjazdu do Opalenicy. Trzeba pochwalić chłopaków za walkę i „ogarnięcie się” po bardzo słabej I kwarcie. Potwierdziliśmy, że w tym sezonie jesteśmy najlepsi w Wielkopolsce!

Dzięki temu zwycięstwu, mamy spore szanse na awans do strefy bez porażki. Warunkiem jest zwycięstwo Gniezna w Pyrze lub w Opalenicy, wówczas do strefy poza nami wejdzie Opalenica i Gniezno. W przypadku dwóch porażek MKK, ich miejsce w strefie zajmie Biofarm.

MKK Gniezno - Kasprowiczanka 48:61 (14:10, 3:18, 11:16, 20:17)

Punkty: Kacper Stawicki 0, Wojtek Krzyżanowski 2, Tomek Marek 4, Bruno Kromolicki 8, Bartek Piotrowski 0, Mateusz Kuncewicz 4, Stasiu Stawiński 0, Mikołaj Zaremba 14, Kacper Pietrasik 6, Nikodem Suski 13, Filip Koźma 0,  Oskar Smardz 10.