9 kwi 2017

Pierwsza część rozgrywek strefowych za nami.

W dniach 8-9 kwietnia rozegraliśmy mecze wyjazdowe w ramach rozgrywek strefowych.

W sobotę gościliśmy w Szczecinie. Tak jak można było przypuszczać gospodarze postawili nam bardzo trudne warunki, dodatkowo byliśmy po 6-ścio godzinnej podróży busem. Na domiar złego w pierwszej kwarcie urazu kostki nabawił się Nikodem, a sędziowie na pewno nie byli nam przychylni….
Pomimo tego podjęliśmy walkę i po przegranej I połowie odrobiliśmy większość strat i zbliżyliśmy się na 2 pkt., mieliśmy szansę przełamać wynik, ale trzykrotnie spudłowaliśmy spod kosza. Naszą nieskuteczność wykorzystali rywale i ponownie odskoczyli na bezpieczną dla przewagę.
Mecz zakończył się wynikiem 80:62.

O godzinie 22 dotarliśmy na nocleg w Kołobrzegu, gdzie byliśmy tylko 10 godzin (w tym kolacja i śniadanie), gdyż już o godz.10.00 rozpoczynał się mecz w Koszalinie.

Zespół Basketu jest jedną z nielicznych drużyn, od której jesteśmy silniejsi fizycznie. Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze, szybka, skuteczna gra spowodowała, że po 6 minutach prowadziliśmy 18:0! Niestety, później z niezrozumiałych przyczyn mecz się wyrównał, pomimo walki, popełnialiśmy dużo błędów i nie trafiliśmy mnóstwa rzutów. Utrzymaliśmy bezpieczną przewagę do końca, ale obraz gry był kiepski. Ostatecznie wygraliśmy 60:50.

Podsumowując, ze względu na pokonywane odległości, noclegi i związane z tym zmęczenie, strefa to jeden z najtrudniejszych etapów rozgrywek. Bilans jedno zwycięstwo i jedna porażka, to był nasz plan minimum. Trzeba teraz wykurować urazy i z optymizmem i pełnym zaangażowaniem podejść do rewanżów w Ostrowie. Nadal jesteśmy w najlepszej sytuacji w walce o pierwsze miejsce.

Wilki Morskie Szczecin - Kasprowiczanka 80:62 (24:17, 18:16, 19:15, 19:14)
Punkty: Kacper Stawicki 0, Wojtek Krzyżanowski 4, Tomek Marek 15, Bruno Kromolicki 0, Bartek Piotrowski 0, Mateusz Kuncewicz 9, Stasiu Stawiński 3, Mikołaj Zaremba 7, Kacper Pietrasik 9, Nikodem Suski 10, Filip Koźma 2,  Oskar Smardz 3.

Basket Koszalin - Kasprowiczanka 50:60 (10:18, 2:13, 13:15, 25:14)
Punkty: Kacper Stawicki 2, Wojtek Krzyżanowski 8, Tomek Marek 4, Bruno Kromolicki 10, Bartek Piotrowski 0, Mateusz Kuncewicz 7, Stasiu Stawiński 7, Mikołaj Zaremba 12, Kacper Pietrasik 2, Filip Koźma 0,  Oskar Smardz 8