6 maj 2017

Sparingi w Opalenicy

W dniu dzisiejszym rozegraliśmy dwa spotkania sparingowe. W opalenickiej hali zmierzyliśmy się z drużynami Basketu Gorzów i gospodarzami BT Opalenica.

W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy drużynę gorzowską w stosunku 54:40. Pomimo tego, że gorzowianie grali drugi mecz z rzędu, było to dla nas trudne spotkanie. Sporo musieliśmy się natrudzić, aby powstrzymać dwóch wysokich zawodników rywali. Jednak konsekwentną grą kontrolowaliśmy wynik i powiększaliśmy przewagę.

Drugi mecz, to pojedynek z naszym „odwiecznym” rywalem, zespołem Basket Team Opalenica. W ostatnim czasie mamy dobrą passę w tych spotkaniach. Tak było również dzisiaj :) Od początku narzuciliśmy rywalom nasz styl gry, pomimo że graliśmy mecz po meczu, lepiej wyglądaliśmy fizycznie. Dzięki szybkiej grze i niezłej skuteczności do przerwy prowadziliśmy 41:18. W drugiej połowie zmęczenie dało znać o sobie i rywale zaczęli odrabiać straty. Ale mądre rozegranie ostatnich minut pozwoliło utrzymać bezpieczną przewagę. Wygrywamy 65:50.

Gorzowianie wygrali z Opalenicą +5.

Podsumowując, rozegraliśmy dwa pożyteczne spotkania, w których wynik nie był najważniejszy. Wszystkim zespołom chodziło o przetarcie przed ćwierćfinałami. Nasza gra wyglądała pozytywnie, ale cały czas musimy pracować nad koncentracją i skutecznością. LET’S GO KASPRO!