6 sty 2017

Turniej w Poznaniu - podsumowanie

Nadrabiam zaległości J
W dniach 28-29 grudnia gościliśmy w Poznaniu, na 4 Memoriale Gerarda Gramse.

Rozegraliśmy trzy spotkania, w pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną Spójni Stargard. Z zespołem tym graliśmy już we wrześniu na turnieju w Szczecinie, wówczas wysoko wygraliśmy. Tak było i tym razem, dominowaliśmy od początku do końca spotkania. Nawiasem mówiąc, Spójnia to jedyny zespół, któremu dorównujemy warunkami fizycznymi J .
Wynik 112:29.

Drugi mecz, to już zupełnie inna bajka, od lat młodzieżowe drużyny z Zielonej Góry prezentują wysoki poziom, podobnie jest z rocznikiem 2003. Po łatwym zwycięstwie ze Stargardem, w pierwszej połowie byliśmy zaskoczeni „dziwnie” twardą i szybką grą Zastalu. Po 14 minutach przegrywamy 20:26. Wtedy na szczęście następuje przebudzenie, przypominamy sobie, że też potrafimy bronić. Do przerwy wychodzimy na prowadzenie 30:28, a kolejną kwartę gramy już bardzo dobrze wygrywając ją 20:5. W czwartej odsłonie kontrolowaliśmy grę. Końcowy wynik: 62:50.

Na drugi dzień, rozegraliśmy ostanie spotkanie z gospodarzami, ekipą Pyry Poznań. Pyrę znamy już dosyć dobrze (to było nasze 3 spotkanie w tym sezonie) i można powiedzieć, że niczym nas nie zaskoczyła. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, zaczęliśmy grać najlepszy pod względem taktycznym  mecz w tym sezonie. Kapitalnie broniliśmy, a ataku wreszcie zaczęły wychodzić zagrywki próbowane w ostatnim czasie, brakowało jeszcze skuteczności, ale widać było już pomysł i próby jego realizacji. Strata tylko 39 pkt.  na tym terenie, jest naprawdę dużym osiągnięciem! Wynik: 59:39.

Podsumowując turniej był bardzo udany i pożyteczny. Zagraliśmy dwa spotkania z wymagającymi rywalami, doświadczenia z tych spotkań na pewno wkrótce zaprocentują. Mecz ze Spójnią też się przydał, jako rozruch po Świętach J
Gratulacje za zwycięstwo!!!

Organizacyjnie też wszystko było w porządku, noclegi i wyżywienie na wysokim poziomie.

Komplet wyników:
PYRA – SKM Zastal Zielona Góra 52:50 (14:14, 13:20, 16:7, 9:9)
KS Spójnia Stargard – UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. 29:112 (4:34, 2:23, 15:25, 8:30)
UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. – SKM Zastal Zielona Góra 62:50 (13:15, 17:13, 20:5, 12:17)
KS Spójnia Stargard – PYRA 31:100 (2:21, 4:35, 11:15, 14:29)
SKM Zastal Zielona Góra – KS Spójnia Stargard 92:18 (23:7, 23:1, 26:1, 20:9)
PYRA – UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. 39:59 (14:16, 7:16, 12:15, 6:12)