5 mar 2017

Sukces reprezentacji Wielkopolski!!!

W dniach 27.02-3.03. 2017 w Wieliczce, odbył się Turniej Finałowy OOM. W reprezentacji Wielkopolski wystąpiło między innymi dwóch naszych chłopaków: Nikodem i Tomek.

Można powiedzieć, że zgodnie z oczekiwaniami, przez fazę grupową i półfinały przeszliśmy jak  burza, wygrywając wysoko z województwami: zachodniopomorskim,  dolnośląskim, małopolskim i kujawsko-pomorskim.

W dramatycznym finale reprezentacja Wielkopolski pokonała Śląsk 70:69 i zwyciężyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Mecz miał niezwykły przebieg, rozpoczął się od prowadzenia Wielkopolan 17:0! Jednak Ślązacy opanowali stres i stopniowo zaczęli odrabiać straty. Po dwóch kwartach Wielkopolska prowadziła już tylko 43:37. Trzecia odsłona to dominacja drużyny Śląska, która wygrywa tę kwartę 7:25! Przegrywamy przed ostatnią kwartą 50:62. Wielkopolanie rzucają się do odrabiania strat, jednak Śląsk skutecznie się odgryza.
Na 55 sekund przed końcem przegrywamy 62:69 i niewiele osób wierzyło jeszcze w zwycięstwo. A jednak!, dzięki wysokiemu pressingowi  i świetnej skuteczności, 11 sekund przed końcem wychodzimy na prowadzenie 70:69. Przeciwnicy nie zdołali już przeprowadzić skutecznej akcji, radość chłopaków była ogromna. Wielkie gratulacje!!!